
V torek, 23. junija 2026 smo na Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor za dijake drugih letnikov ponovno izvedli delavnico Varna in odgovorna raba interneta. Naša zunanja sodelavka Zala Bricelj, digitalna strateginja in strokovnjakinja na področju varne in odgovorne rabe interneta, je dijake poučila o vseh možnih pasteh, ki nanje ob neprevidnosti prežijo na spletu – od kraje osebnih podatkov do pogovorov z neznanci.
Mladi so pridobili znanja o zakonitostih delovanja družbenih omrežij v povezavi z možnostmi varovanja pred zlorabami zasebnosti ter drugimi oblikami spletnega nasilja in trpinčenja. Predstavljena je bila kazenska in civilna odgovornost mladih za dejanja, ki jih naredijo na spletu ter predstavljeni načini kako se obvarujemo pred spletnimi pastmi. Mladi so uporabljali spletno orodje, s pomočjo katerega so lahko izrazili svoja mnenja.
Več o naših dogodkih si lahko preberete tudi na spletni strani Mladi Maribor.